مقالات, وبلاگ

لامپ های نمک هیمالیاچیست؟

لامپ نمک هیمالیا
لامپ نمک هیمالیا

لامپ های نمک هیمالیا چیست؟

لامپ‌های نمک هیمالیا کریستال‌هایی هستند که از سنگ نمک کهربایی رنگ تراشیده شده‌اند که برای جا دادن یک لامپ درون آن، توخالی شده‌اند. وقتی آنها را روشن می کنید، درخششی گرم و صورتی متمایل به قرمز می دهند. فروشندگان این قطعات تزئینی می گویند که آنها چیزی بیش از روشن کردن یک اتاق دارند. آنها ادعا می کنند که این لامپ ها می توانند خلق و خوی را تقویت کنند، خواب را بهبود بخشند، آلرژی ها را کاهش دهند، به افراد مبتلا به آسم کمک کنند تا بهتر نفس بکشند و هوا را تمیز کنند، با ما همراه باشید تا به طور کامل به پرسش لامپ های نمک هیمالیا  چیست  پاسخ دهیم از جمله مزایای آن.

فروش عمده نمک دریایی ارومیه

ادعاها قابل توجه به نظر می رسند. با این حال شواهد علمی برای حمایت از آنها کمیاب است. نمک موجود در این لامپ ها از هیمالیا می آید، رشته کوهی که حدود 1500 مایل در سراسر پاکستان، هند، بوتان و نپال امتداد دارد.

لامپ‌های نمک واقعی هیمالیا از معدن نمک Khewra در پاکستان می‌آیند. نمکی که این معدن تولید می کند دارای رنگ مایل به قرمز، صورتی یا مایل به سفید است. تعداد زیادی از جعلی ها به صورت آنلاین فروخته می شوند. نسخه های واقعی شکننده هستند و نور ضعیفی از خود ساطع می کنند. محصولات ساختگی به سختی شکسته می شوند و به خوبی می درخشند.

لامپ های نمک هیمالیا چگونه کار می کنند؟

جراغ سنگ نمک چیست؟

مدافعان می گویند لامپ ها به دو صورت کار می کنند: ذرات را بکشید. این لامپ‌ها ظاهراً مواد حساسیت‌زا، سموم و آلاینده‌ها را به سطح خود جذب می‌کنند. احتمالاً یونهای منفی را آزاد کنید.

برخی افراد بر این باورند که یون های منفی موجود در هوا دارای مزایای سلامتی هستند. یون‌ها مولکول‌هایی هستند که دچار تغییر بار شده‌اند. یون های منفی یک الکترون به دست آورده اند. یون های مثبت یکی را از دست داده اند.

یون ها در اطراف ما هستند. برخی از آنها از ذرات فضای بیرونی می آیند که راه خود را به زمین باز می کنند. برخی دیگر از تشعشعات، نور خورشید، رعد و برق یا برخورد قطرات آب در آبشار به خانه نزدیک تر می شوند.

برخی افراد می گویند بعد از طوفان احساس شادابی و سرحالی بیشتری می کنند، احساسی که آنها معتقدند به دلیل میزان یون های منفی موجود در هوا است. یونیزه کننده های تجاری و سیستم های تصفیه نیز یون هایی با بار منفی تولید می کنند تا فضاهای داخلی تمیزتر و راحت تری ایجاد کنند.

لامپ‌های نمک هیمالیا ظاهراً یون‌های با بار منفی تولید می‌کنند در حالی که مولکول‌های آب از هوا گرمای سطح آن را جذب کرده و سپس از آن تبخیر می‌شوند. کسانی که به مزایای سلامتی این لامپ ها اعتقاد دارند، اعتبار زیادی را به یون های منفی می دهند.

قیمت  عمده نمک صنعتی

ادعاهای مربوط به لامپ های نمک هیمالیا اگرچه مطالعات کمی نشان می‌دهد که یون‌های منفی فوایدی دارند، اما شواهدی مبنی بر بهبود سلامت لامپ‌های نمک وجود ندارد. خلق و خو و خواب. برخی افراد بر این باورند که یون های مثبت موجود در هوا باعث افزایش اضطراب، بدخلقی و سایر احساسات ناخوشایند می شوند. آنها می گویند که منفی ها استرس، اضطراب و افسردگی را کاهش می دهند و بهزیستی کلی را بهبود می بخشند.

مطالعات روی موش‌ها و موش‌ها نشان می‌دهد که مقادیر بالای یون‌های منفی هوا، سطح سروتونین را تغییر می‌دهد، ماده‌ای شیمیایی که به احساس خوب بودن کمک می‌کند. در برخی از مطالعات انسانی، یون‌های منفی در غلظت‌های بالا، افسردگی را اندکی کاهش دادند، اما تأثیر زیادی بر سطح اضطراب یا خواب نداشتند.

یک مطالعه بسیار کوچک نشان می دهد که افراد وقتی در اتاقی بودند که در آن رنگ روی دیوارها دارای غلظت بالایی از کل یون های هوا (یون های مثبت و منفی) بود، در آزمون های مهارت های تفکر بهتر عمل کردند. اما رنگ هیچ تاثیری در رفاه عمومی آنها نداشت. آسم و آلرژی. این تصور که یون های منفی ممکن است تنفس را بهبود بخشند، منجر به مطالعات کمی در این زمینه شده است. در بیشتر آنها، یون های منفی تنفس یا علائم آسم را کاهش ندادند. آنها همچنین استفاده از استنشاقی را در کودکان و بزرگسالان مبتلا به آسم مزمن کاهش ندادند. تمیز کردن هوا. یون های منفی تا حدودی توانایی پاکسازی ذرات مضر هوا را دارند. وقتی یون‌ها روی باکتری‌ها یا گرده‌ها جمع می‌شوند، آلاینده‌ها را خنثی می‌کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که یون‌های منفی و مثبت ممکن است میکروب‌ها را از بین ببرند، اگرچه دقیقاً مشخص نیست که چگونه می‌توان آن‌ها را کشت، و برخی از کارشناسان می‌گویند که کشتن میکروب ممکن است به دلایل دیگری باشد. در هر صورت، هیچ مدرکی وجود ندارد که لامپ های نمکی این اثر را داشته باشند.

کاربرد نمک پودری چیست  ؟

آیا لامپ های نمک هیمالیا مزایایی برای سلامتی دارند؟

اگرچه این ادعاها امیدوارکننده به نظر می‌رسند، اما تاکنون هیچ‌کس ثابت نکرده است که لامپ‌های نمک هیمالیا یون‌های منفی آزاد می‌کنند، چه رسد به آن‌قدر که تأثیری بر سلامتی داشته باشد. بیشتر تحقیقات تاکنون از یون های منفی از منابع دیگر استفاده شده است، نه لامپ. در چند مطالعه کوچک روی موش‌ها و موش‌ها، تماس با یک لامپ نمک اثرات ضد افسردگی و ضد اضطراب داشت. این بدان معنا نیست که لامپ ها همان تأثیر را روی انسان ها خواهند داشت. محققان باید این نظریه را آزمایش کنند. اگرچه مقدار کمی از آلاینده‌های موجود در هوا ممکن است به سنگ نمک بچسبند، اما این سنگ‌ها توانایی فیلتر کردن، مثلاً زغال چوب، جزء رایج فیلترهای هوا را ندارند. یک لامپ نمک هیمالیا ممکن است یک لمس تزئینی خوب و درخشش گرمایی به فضای شما بیاورد، اما در حال حاضر هیچ تحقیقی وجود ندارد که بگوید سلامت شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

لامپ سنگ نمک را در کجای خانه خود قرار می دهید؟

چراغ نمک خود را کجا قرار دهیم؟ روی میز کنار تخت خود در اتاق خوابتان – چراغ خود را به عنوان چراغ شب روشن نگه دارید تا خواب عمیق تری داشته باشید و هوای تمیز در شب داشته باشید. روی میز مطالعه یا کنار محل نشستن مورد علاقه تان. کنار یک مبل که اغلب از آن استفاده می کنید. در هر جایی از خانه که زمان زیادی را سپری می کنید.

آیا لامپ نمک به تصفیه هوا کمک می کند؟

برای سنگ نمک تزئینی: انرژی مثبت و تصفیه هوا لامپ نمک کریستالی هیمالیا به احتمال زیاد نمی تواند این کار را انجام دهد. یون های منفی کافی را برای کمک به حذف ذرات هوا دفع نمی کند. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لامپ می تواند سموم را جذب کند وجود ندارد. حتی مدرکی وجود ندارد که کلرید سدیم، یک ترکیب پایدار، بتواند سموم را از طریق هوا جذب کند.

آیا لامپ های نمک یون های منفی آزاد می کنند؟

لامپ‌های نمک هیمالیا ظاهراً یون‌های با بار منفی تولید می‌کنند در حالی که مولکول‌های آب از هوا گرمای سطح آن را جذب کرده و سپس از آن تبخیر می‌شوند. کسانی که به مزایای سلامتی این لامپ ها اعتقاد دارند، اعتبار زیادی را به یون های منفی می دهند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *