blog

درمان گال با نمک

درمان گال با نمک
درمان گال با نمک

درمان گال با نمک

از نمک به عنوان روشی برای از بین بردن انگل ها برای هزاران سال، از یونانیان و رومیان باستان استفاده می شده است. آنها آب نمک می‌نوشیدند تا کرم‌های روده را بیرون بریزند و در آب دریا حمام می‌کردند تا انگل‌های پوستی را از بین ببرند. نمک یا (کلرید سدیم) انگل ها را با خشک کردن بدن آنها از بین می برد. وقتی در معرض سطح بالایی از کلرید سدیم قرار بگیرند، می میرند. محلول ساده آب نمک قادر است شپش، کرم حلقوی و البته گال را از بین ببرد. حتی تخم‌های انگل‌ها را هم می‌کشد، زیرا می‌تواند از طریق پوسته آن‌ها نفوذ کند و آب را جابجا کند. نمک همچنین می‌تواند باکتری‌های بد را با تغییر فشار اسمزی و نشت مایع از سلول‌ها از بین ببرد. 

چگونه از نمک برای از بین بردن گال استفاده می کنید؟

استفاده از نمک برای از بین بردن گال بسیار ساده است. می توانید حمام آب گرم در نمک دریا بگیرید یا می توانید یک بطری اسپری را با آب نمک پر کنید و روی پوست خود اسپری کنید. در زیر به جزئیات بیشتر در مورد هر روش خواهم پرداخت.

خرید نمک اسیدسازی

نمک اسپری برای گال

می توانید در عرض چند دقیقه یک اسپری نمک درست کنید، با افزودن یک قاشق غذاخوری نمک به یک بطری اسپری و اضافه کردن آب گرم، سپس آن را روی بثورات خود اسپری کنید. در واقع محصولی مانند این وجود دارد که در حال حاضر در بازار وجود دارد به نام licefreee. به عنوان اسپری برای از بین بردن شپش فروخته می شود که در واقع از بسیاری جهات انگل بسیار شبیه به گال هستند. آنها ادعا می کنند که این محصول حتی قادر است تخم شپش را به همان روشی که کنه ها را می کشد، از بین ببرد. از آنچه من می توانم بگویم، یکی از محبوب ترین محصولات طبیعی برای از بین بردن شپش است. مواد تشکیل دهنده 1% نمک و 99% آب است. حتی مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد به همان اندازه، اگر نه بیشتر، از درمان آفت‌کش استاندارد مؤثر است. (این مطالعه را می توانید در اینجا ببینید).

این مطالعه به طور خاص در مورد گال از بین بردن نمک چیزی نمی گوید، اما نشان می دهد که نمک می تواند به عنوان جایگزینی برای آفت کش ها برای از بین بردن یک انگل مشابه استفاده شود. می توانید محصول تهیه کنید، یا می توانید خودتان مخلوطی از نمک و آب درست کنید.

خرید نمک دام

حمام نمک برای گال

من از افراد مختلف شنیده ام که حمام نمک چیزی بود که در نهایت گال آنها را درمان کرد. من شخصا دریافته ام که این یکی از درمان های ارزان تر و موثرتری است که می توانید استفاده کنید. هنگامی که برای اولین بار حمام می کنید، اگر زخم های باز دارید، ممکن است کمی گزش ایجاد کند، اما تسکین خارش شما ارزشش را دارد. توصیه می کنم حدود یک هفته هر شب حمام نمک بزنید تا واقعاً گال و تخم های آن از بین برود. در هر حمام به حدود چهار فنجان نمک دریا نیاز دارید. نکته دیگر این است که چند فنجان نمک اپسوم را همزمان به حمام خود اضافه کنید تا بهبود زخم را تسریع کنید.

 برای گال چگونه حمام نمک می گیرید؟

1. وان حمام خود را با گرم ترین آبی که می توانید تحمل کنید پر کنید.

2. (4 فنجان) نمک دریا را اضافه کنید.

3. سعی کنید حداقل یک ساعت در آن خیس کنید.

4. این کار را هر روز به مدت یک هفته تکرار کنید.

نمک سفره در مقابل نمک دریابرای درمان گال

ممکن است برخی از شما نمک دریا در دسترس نداشته باشید و فقط نمک معمولی داشته باشید. این هنوز هم برای کشتن گال کار می کند، اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. نمک سفره بسیار فرآوری شده است و تمام مواد معدنی آن به جز کلرید سدیم از بین رفته است. سپس سفید شده و با آلومینیوم و سیلیس به عنوان مواد ضد کیک مخلوط می شود. به همین دلیل، توصیه می کنم از نمک دریایی که حاوی مواد معدنی مانند گوگرد، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است، بدون آلومینیوم اضافه شده استفاده کنید. اما اگر تمام چیزی که دارید نمک سفره است، باز هم گزینه بهتری نسبت به مالیدن سموم دفع آفات بر روی پوستتان است. اگر می خواهید بالاترین محتوای مواد معدنی ممکن را داشته باشید، می توانید نمک صورتی هیمالیا را دریافت کنید.  حاوی تمام 84 ماده معدنی ضروری است که بدن شما به آن نیاز دارد. من استفاده از آن را در حمام خود توصیه نمی کنم، زیرا گرانتر از نمک دریا یا نمک خوراکی است.

قیمت نمک دریایی فله ای

نمک اپسوم برای گال

نمک اپسوم باعث از بین رفتن گال می شود زیرا حاوی سولفات منیزیم است که با مخلوط شدن با آب به منیزیم و گوگرد جدا می شود. گوگرد برای کنه ها کشنده است. به همین دلیل کار می کند. با این حال، شما باید گوگرد را در غلظت کافی برای کار داشته باشید. استفاده از نمک اپسوم نیز راهی عالی برای تسریع روند بهبودی است.

 

 

 
درمان گال با نمک
بازگشت به لیست

یک نظر در “درمان گال با نمک

  1. کیوان گفت:

    درود مطلب مفیدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *