وبلاگ

آسانترین روش درمان خانگی عفونت واژن

آسانترین درمان خانگی عفونت واژن

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”4421″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” parallax_scroll=”no”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text text_larger=”no”]

آسانترین روش درمان خانگی عفونت واژن

اگرچه خارش واژن به عنوان یکی از دلایل احتمالی برای عفونت می باشد ودرمان آن باید بدون تاخیر انجام پذیرد به خصوص خارش در شب که خواب راحت را از شما سلب می کند وشما را بی قرار می سازد.در ادامه به مهمترین مواردی که کمک میکند تا شما بدون مراجعه به پزشک مسئله را خودتان حل نمایید با ما همراه شوید.

فروش عمده نمک دریا

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

 درمان خانگی عفونت واژن

1.کمپرس سرد:برای رفع خارش و سوزش بهتر است که یخ  یا کمپرس سرد را مستقیما در ناحیه مهبل قرارداده که تا حدود زیادی خارش را بهبود می بخشد.

2.آب و نمک :برای کاهش خارش و درد ناشی از عفونت قارچی واژن از نمک که خاصیت ضدباکتریایی قوی دارد که به سرعت می تواند باکتری ها و قارچ هارا ازبین ببرد میتوان استفاده کرد. برای این منظور یک لیوان نمک را در وان حمام که پر از آب گرم می باشد بریزید و درون آن قرار گیرید.

بهترین نمک خوراکی

3.سیر:سیر هم یکی از قویترین ضدباکتری هاست. بدین منظور دو یا سه حبه سیر را جویده و درون واژن خود قرار دهید .خواهید دید که به سرعت این خارش کم و بر طرف می گردد.

4.ماست: استفاده از این ماده به دلیل داشتن باکتری های مفید می تواند باکتری های مضررا از بین ببرد.هم با مصرف ماست به طور خوردنی و هم مصرف آن به صورت واژینال توصیه می گردد یعنی مقداری پنبه را به ماست آغشته کرده ودر ناحیه واژن قرار داده.همچنین مصرف روزانه کشک شیرین نشده به شکل نوشیدنی توصیه شده است.

5.برگ ریحان:خاصیت ضد میکروبی و ضدقارچ و ضدباکتری دارد.دمنوش آن به صورت ترکیبی از دوفنجان آب جوش و برگ ریحان که به مدت 20 دقیقه بر روی حرارت کم تهیه شود و روزی 2 فنجان میل شود.

6.رزماری :مقداری از برگ این گیاه را در مقداری آب جوش به مدت 15 دقیقه بخیسانید و سپس ناحیه واژن را با این محلول شستشو دهید.

7.عسل: مقداری عسل را به مدت 10تا 15 دقیقه به ناحیه واژن خود بمالید.سپس بعد از 15 دقیقه عسل را پاک کنید و بشوئید.

8.روغن درخت چای: چند قطره روغن درخت چای را در یک لیوان آب بریزید و سپس تامپون را به آن آغشته کنید و وارد ناحیه واژن خود کنید.برای نتیجه گرفتن روزی سه مرتبه و چند روز انجام دهید.

9.ذغال اخته و قره قروت:خوردن ذغال اخته و قره قروت مناسب برای عفونتهای قارچی می باشد.

10.کاهش مصرف شیرینی جات:میزان مصرف شکر وشیرینی جات را کاهش دهید چراکه هم سیستم ایمنی شما ضعیفترمی شود و قارچ ها بیشتر رشد می کنند.

11.آلوئه ورا:گیاه آلوئه ورا و ژل آن در درمان عفونت و خارش واژن مفید می باشد. بدین منظور ازیک ساقه آلوئه ورا استفاده و از پوست سبز جداکنید ودر واژن قراردهید ویا آن را رنده کرده و با شهد به دست آمده ناحیه تناسلی خورا ماساژ دهید.بهترین زمان برای انجام اینکار قبل از خواب است چراکه تا صبح اثرمیکند.مقادیری که در داخل میماند مشکلی ندارد چراکه خود خارج خواهد شد.

12.جوش شیرین:این ماده هم در درمان قارچ و سوزش مفید می باش.بدین منظور دو قاشق جوش شیرین را در چند لیتر آب حل کرده و به مدت 20 دقیقه درآن بنشینید و سپس شسته و خورا خشک کنید.اینکار به طور روزانه توصیه میشود و محدودیتی ندارد برای انجام آن کار.

13.سرکه سیب: از بهترین وموثرترین ضد قارچ ها و ضدمیکروب هاست.برای این منظور دو قاشق غذاخوری سرکه را باآب گرم ترکیب و روزی دو بار با این آب و به مدت سه روز انجام دهید.سرکه واژن را اسیدی و نمیگذارد باکتری ها زمان زیادی در آنجا بمانند.

درمان اگزما با نمک

چه زمان به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر با رعایت موارد بالا بهبودی حاصل نشد حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه فرمایید.

شش باور غلط اما رایج  در مورد بهداشت تناسلی زنان

1.حمام کردن در وان های پر از کف و حباب

2.استفاده از صابون :از باور های اشتباه اما رایج اینکه زنان تصور میکنند که برای بهداشت بهترناحیه تناسلی از شوینده ها به خصوص صابون باید استفاده کرد .اما این تصور غلط است و باید ترجیحا از صابون غیر عطری استفاده کرد چراکه عطری بودن آنها تعادل ph واژن را تغییر می دهد وبهتر است که از  ژل های بهداشتی که برای این منظورتعبیه شده است استفاده کرد.

3.استفاده از سشوار:استفاده از سشوار برای خشک کردن ناحیه تناسلی یکی دیگر از باورهای رایج اما اشتباه زنان می باشد چراکه باعث تحریک و سوزش بیشتر و خشکی واژن را در پی داشته باشد.

4.استفاده از لوسیون های مختلف: استفاده خودسرانه از این لوسیون ها نه تنها درمان کننده نیست بلکه باعث خشکی ناحیه واژن می گردد.پس حتما با توصیه پزشک مصرف نمایید.

5.استفاده از ژل های روان کننده : استفاده از این ژل ها فقط باعث تحریک بیشترناحیه واژن میگردد.

6.استفاده از دوش واژینال : این هم یک باور غلط است که با دوش واژینال می توان ناحیه واژن را تمیز و درخشان کرد چراکه با دوش واژینال شما مواد شیمیایی مضر را به داخل واژن خود می برید و باعث آلودگی آن می شوید.

خواص نمک دریایی در طب سنتی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.