وبلاگ

بهترین نوع نمک برای استفاده در نرم کننده آب

بهترین نمک برای نرم کردن آب

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_single_image image=”4461″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow” parallax_scroll=”no”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text text_larger=”no”]

بهترین نوع نمک برای استفاده در نرم کننده آب

 این سیستم‌های خاص از محلول آب نمک برای شستن مواد معدنی سخت و بازسازی دانه‌های رزین باردار سدیم – که برای فرآیند نرم شدن آب ضروری هستند، استفاده می‌کنند. اگر متوجه شدید که نمک در مخزن نمک شما رو به اتمام است، باید در اسرع وقت آن را دوباره پر کنید. احتمالاً با انواع رایج نمک های نرم کننده آب مانند کریستال ها، قرص های نمک و کلرید پتاسیم مواجه خواهید شد. اما شما کدام را انتخاب می کنید؟ قرص نمک یا گلوله کلرید پتاسیم؟ قرص نمک خورشیدی یا تبخیر شده؟ برای پاسخ به این سؤالات، اجازه دهید به هر نوع نمک نرم کننده آب و اینکه هر کدام در چه موقعیتی بهترین عملکرد را دارند، نگاه کنیم.

فروش نمک دریایی فله ای

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

علت استفاده از نمک برای نرم کردن آب

نمک نرم کننده یا کلرید پتاسیم نرم کننده: چه تفاوتی با هم دارند؟ در حالت ایده آل، نرم کننده های آب با نمک هایی که به طور ویژه برای نرم کردن آب طراحی شده اند، بهترین کار را دارند. این بدان معنی است که از تکه کردن، نمک سفره یا هر نوع نمکی استفاده نکنید. معمولاً وقتی می خواهید نمک موجود در نرم کننده آب خود را تغییر دهید، می توانید از بین کلرید سدیم (کریستال ها، گلوله ها و نمک بلوک) یا کلرید پتاسیم انتخاب کنید. نوع نمکی که استفاده می کنید می تواند بر کارایی نرم کننده آب و روند بازسازی تأثیر بگذارد. همچنین می‌تواند بر میزان سدیمی که وارد آب نرم شده شما می‌شود، هزینه تغییر نمک، و دفعات نیاز به تمیز کردن مخزن لبه شما تأثیر بگذارد. اکنون هر نوع نمک نرم کننده آب را به تفصیل مورد بحث قرار دهیم.

کلرید سدیم (نمک) گلوله های نمک، کریستال ها و نمک بلوک سه شکل مختلف کلرید سدیم هستند. کلرید سدیم علاوه بر اینکه به راحتی در اشکال مختلف در دسترس است، به دلیل هزینه و کارایی کمتر، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد:

اشکال مختلف کلریدسدیم

1.کریستال های نمک:

سنگ نمک: همانطور که از نام آن پیداست، سنگ نمک شبیه سنگ های کوچک یا سنگریزه است. در زیر زمین استخراج می شود و با تجمع رسوبات نمک تشکیل می شود. سنگ نمک خام ترین نوع نمک در این لیست است، به این معنی که کریستال های نمک موجود در خود نمک ممکن است حاوی آثار دیگری باشند. اگرچه سنگ نمک مقرون به صرفه تر است، اما دارای مقدار زیادی سولفات کلسیم است، بنابراین ممکن است به خوبی در آب حل نشود و منجر به سردردهای مداوم شود.

2.نمک خورشیدی: نمک خورشیدی (که بیشتر به عنوان “نمک دریا” شناخته می شود) محصول جانبی آب دریا تبخیر شده است. این به طور طبیعی زمانی تولید می شود که خورشید آب بسیار شور دریا را خشک می کند. این نوع نمک 99.6 درصد خالص است. همچنین، حتی بیشتر از سنگ نمک، بسیار محلول است. این بدان معناست که نسبت به سایر انواع نمک های نرم کننده آب می تواند بسیار سریعتر حل شود. اگر سیستم شما از تجمع نمک مکرر، “ماشینگ” یا “پل زدن” رنج می برد، می توانید از آن استفاده کنید. استفاده از این نوع نمک می تواند به افزایش عمر نرم کننده شما کمک کند و نیاز به نگهداری مکرر را کاهش دهد.

گلوله های نمک تبخیر شده (انتخاب برتر ما): نمک تبخیر شده خالص ترین شکل نمک های مبتنی بر سدیم برای نرم شدن آب است. و همانطور که انتظار دارید، گران ترین نوع لیست شده در اینجا است. این نوع نمک زمانی تشکیل می شود که نمک خام به کلرید سدیم تبدیل می شود و تمام رطوبت از بین می رود. آنچه از این فرآیند باقی می ماند نمک 100٪ خالص است. به دلیل این حالت خالص، قرص های نمک تبخیر شده در تصفیه آب سخت و نرم شدن آن بسیار موثر است.

3.نمک بلوکی: نمک بلوک در لیست نمک هایی است که برای نرم کننده های آب ایده آل نیستند. برخی از شرکت‌ها برای تشکیل بلوک‌ها، یک عامل پیوند به نمک اضافه می‌کنند، که فقط ناخالصی‌های بیشتری به نمک اضافه می‌شود. بنابراین، ما استفاده از آن را توصیه نمی کنیم.  کلرید پتاسیم یک جایگزین عالی برای نمک (کلرید سدیم) است، به خصوص که 99.9٪ بدون سدیم است. در حالی که این پتاسیم را برای کسانی که به دنبال کاهش مصرف سدیم خود هستند عالی می کند، اما برای افراد مبتلا به فشار خون بالا یا سابقه این بیماری در خانواده آنها وجود دارد مفید نیست. همچنین گلوله های کلرید پتاسیم معمولاً گرانتر هستند و به اندازه قرص های نمک در دسترس نیستند.

نمک جاده

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.