محصولات

نمک آجرپزی

Brick salt

فروش نمک آجرپزی

صنایع شیمیایی تا کنون بزرگترین مصرف کننده نمک است. ترکیبات آن نمک را به یکی از مهم ترین مواد در صنعت تبدیل می کند زیرا برای سنتز شیمیایی بیش از 50 درصد محصولات شیمیایی استفاده می شود. همچنین در ساخت هزاران کالای دیگر مانند شیشه، کاغذ، لاستیک و منسوجات و همچنین در سیستم های نرم کننده آب برای مصارف صنعتی و خانگی استفاده می شود. نمک صنعتی در انواع و درجه های مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از مهمترین انواع نمک های صنعتی و معدنی عبارتند از: نمک شکر، نمک ماهیگیری، نمک نخود، نمک پودر، نمک جاده ، نمک حفاری،نمک آجیل و… در ادامه به بررسی برخی از انواع نمک های صنعتی پرداخته می شود. شرکت ارمیانا با قیمت  دست اول نمک آجرپزی در خدمت شماست . جهت دریافت مشاوره و خرید  نمک صنعتی با ما تماس بگیرید

فروش فله ای نمک دریا

نمک آجرپزی

کدام مواد شیمیایی در ساخت آجر استفاده می شود؟

به طور عمده پنج ماده شیمیایی مورد استفاده در ساخت آجر، مانند سیلیس، آلومینا، آهک،منیزیم،اکسیدآهن می باشد که در زیر به هرکدام اشاره میکنیم:

  1. سیلیس: – مواد شیمیایی مورد استفاده در سیلیس آجری سیلیکا به نمایندگی از “Si O2” سیلیس در حداکثر درصد در مخلوط موجود است. درصد و هدف: – تقریباً 50 تا 60 درصد (٪) سیلیس مورد استفاده در آجرها، به جلوگیری از انقباض ترک و تاب برداشتن آجرهای خام کمک می کند، شکل یکنواخت می دهد به این معنی که احتمال انقباض را کاهش می دهد. توجه- مقدار بیش از حد سیلیس باعث از بین رفتن انسجام بین ذرات و شکننده شدن آجرها می شود.
  2. آلومینا: – مواد شیمیایی مورد استفاده در آلومینیوم آجری آلومینا به نمایندگی از “Al2 O3” دومین درصد موجود در آجر. درصد و هدف: – تقریباً 20 تا 30 درصد (%) آلومینا مورد استفاده در آجر، به وارد کردن پلاستیک در مخلوط کمک می کند تا به راحتی قالب گیری شود. توجه- مقدار بیش از حد آلومینا مورد استفاده در ساخت آجر/ باعث افزایش انقباض در طول دوره خشک شدن آجر می شود.
  3. اهک:- مواد شیمیایی مورد استفاده در پودر آجر آهک آهک به نمایندگی از “CaO” مقدار کمی از درصد موجود در مخلوط. درصد و هدف: – تقریباً 4 تا 5 درصد (%) آهک مورد استفاده در آجرها، چون سیلیس انقباض را کاهش می دهد، آهک نیز به جلوگیری از چروکیدگی کمک می کند. (درصد آهک باید کمتر از 10 باشد) توجه- مقدار بیش از حد استفاده از آهک، آجر قالبی در طول فرآیند سوزاندن شروع به ذوب شدن و اعوجاج می کند.
  4. اکسید آهن:- مواد شیمیایی مورد استفاده در اکسید آهن آجر اکسید آهن که توسط “Fe2 O3” نشان داده می شود مقدار کمی از درصد موجود در مخلوط. درصد و هدف: – تقریباً 5 تا 6 درصد (٪) از اکسید آهن مورد استفاده در آجر باید کمتر از 7٪ باشد، استفاده از اکسید آهن در آجر به افزایش استحکام آجر کمک می کند، اکسید آهن به مخلوط یا آجر رنگ قرمز می دهد. توجه- مقدار زیاد اکسید آهن رنگ آبی یا سیاه می دهد، هنگام افزودن اکسید آهن باید احتیاط کرد تا رنگ قرمز مناسب روی آجر ظاهر شود.
  5. منیزیم: – مواد شیمیایی مورد استفاده در منیزیم آجری منیزیا توسط “MgO” نشان داده شده است مقدار کمی از درصد موجود در مخلوط. درصد و هدف – استفاده از منیزیا در آجر باید 1 یا کمتر از 1 درصد (%) باشد، استفاده از منیزیا در ساخت/ساخت آجر رنگ زرد کمی به آجر می دهد و همچنین انقباض را کاهش می دهد. توجه- استفاده از مقدار زیاد منیزیم پوسیدگی آجر (آجر خرد شده، آجر تبدیل به پودر می شود) قلیایی:- قلیایی با “Na2 O + H2O” نشان داده شده است مقدار کمی از درصد موجود در مخلوط. درصد و هدف – درصد قلیایی در آجر باید کمتر از 10 درصد باشد (%) توجه- استفاده از درصد بالای قلیایی در مخلوط ها باعث گلدهی می شود، به معنای تورم مخلوط است.
فروش سنگ نمک گاوداری
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *