محصولات

نمک اسیدسازی

نمک اسیدسازی
نمک اسیدسازی

نمک اسیدسازی

نمک اسیدسازی در مقادیر بیشتر و برای کاربردهای بیشتری از هر ماده معدنی دیگری استفاده می شود. این منبع اصلی سدیم و کلر است و سایر مواد شیمیایی از جمله هیدروکسید سدیم (NaOH) و اسید کلریدریک (HCl) مستقیماً از نمک تولید می شوند. نمک به عنوان یک ماده شیمیایی در تولید رنگ های نساجی، صابون، شیشه و سفال و برای حفظ پوست چرم استفاده می شود. ه. نمک سفره برای قرن ها در چاشنی غذا و حفظ آن از طریق ترشی یا نمک زدن گوشت ها ارزشمند بوده است. نمک به صورت تجاری توسط استخراج سنگ نمک تولید می شود. با تبخیر خورشیدی؛ یا با استخراج محلول، بهره برداری از چاه های آب نمک. در استخراج سنگ نمک، یک محور عمودی در یک گنبد نمکی یا یک لایه نمک زیرزمینی فرو می‌رود. گالری های موازی منفجر می شوند و تکیه گاه های ستونی برای سنگ نمک بالای سر باقی می مانند. هنگامی که سنگ نمک بر روی سطح قرار گرفت، به چندین اندازه تجاری خرد می شود، از تکه های 19 میلی متری (3/4 اینچی) تا پودر ریز. برای مشاوره و خرید انواع نمک های دریایی و نمک خوراکی و نمک جاده ونمک اسیدسازی با مشاوران ارمیانا تماس بگیرید.

02188852616

09128781836

صنعت نمک چیست؟

صنعت نمک شامل شرکت هایی است که با فرآیندهای مختلفی از جمله استخراج نمک از معادن و چاله های نمک، استخراج نمک از زیرزمین با حل و پمپاژ، تبخیر آب دریا و خرد کردن، تصفیه و تصفیه نمک فعالیت می کنند.

نمک در صنعت چگونه استفاده می شود؟

نمک، رنگ را در پارچه گیر می کند و برای تولید شیشه، پلی استر، پلاستیک و چرم و همچنین در صنایع شیمیایی استفاده می شود. نمک به تمیز کردن چاه های گاز و نفت کمک می کند و جزء ضروری در ساخت کاغذ، لاستیک، برنج، سفید کننده و فولاد سخت شده است. کاربرد: در صنایع شیمیایی برای تولید رنگ ها، منعقد کننده ها و سایر ترکیبات شیمیایی، در صنایع غذایی، در متالورژی آهنی و غیر آهنی برای آماده سازی سطوح فلزی برای پوشش های گالوانیکی، همچنین در صنایع پزشکی.

قیمت نمک دباغی

چه صنعتی بیشترین مصرف نمک را دارد؟

بخش شیمیایی یکی از عمده‌ترین مصرف‌کنندگان نهایی نمک صنعتی است که در آن عمدتاً در تولید کلر قلیایی (کلر و سود سوزآور) و خاکستر سودا مصنوعی استفاده می‌شود. تولید کلر قلیایی بزرگترین بازار نمک است که تقریباً 36 درصد از مصرف جهانی را در سال 2018 به خود اختصاص داده است.

نمک اسیدی است یا قلیایی؟

نمک سفره یک ترکیب خنثی است، به این معنی که نه اسیدی است و نه بازی.

نمک معمولی چگونه در آزمایشگاه تولید می شود؟

نمک ها از واکنش یک اسید با یک فلز یا یک باز مانند کربنات فلزی، هیدروکسید یا اکسید تهیه می شوند. اسید یون غیر فلزی نمک را فراهم می کند، به عنوان مثال. یون های کلرید یا سولفات یا نیترات. فلز یا پایه یون فلزی را برای نمک فراهم می کند، به عنوان مثال. سدیم یا مس

کاربردهای صنعتی اسیدها چیست؟

مصارف صنعتی اسید عبارتند از: اسید سولفوریک در تولید کودهایی مانند سوپر فسفات، سولفات آمونیوم و غیره استفاده می شود. اسید سولفوریک در ساخت رنگ ها استفاده می شود. از اسید نیتریک در ساخت رنگ استفاده می شود. اسید سولفوریک در ساخت داروها استفاده می شود.

نمک صنایع غذایی
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *