محصولات

فروش سنگ نمک گاوداری

اهمیت نمک در خوراک دام وطیور
نمک گاوداری

سنگ نمک گاوداری

ارمیانا با  محصولات با کیفیت سنگ نمک ارگانیک و ارزان برای دام و طیور در خدمت شماست . فروش عمده و خرده سنگ نمک برای گوسفند  و گاو با قیمت دست انجام میشود . اول   نمک خوراک دام یک مکمل ضروری برای خوراک دام است. نمک ،تعادل مواد معدنی حیوانات را در سطح مناسب حفظ می کند و دام شما را سالم نگه می دارد . حتما از نمک مخصوص دام استفاده کنید. زیرا این نوع نمک حاوی مواد معدنی ضروری و عناصر کمیاب اضافی نیز می باشد. اگر دنبال خرید بهترین سنگ نمک برای گاوداری هستید ارمیانا با ارگانیک ترین نمک های مخصوص گاو در خدمت شماست .  قیمت مقرون بصرفه ،  ارسال فوری و تضمین کیفیت اولویت کار ما در فروش سنگ نمک میباشد . جهت سفارش محصول با شماره های زیر تماس بگیرید

02188852616

09128781836

اهمیت نمک در خوراک دام و طیور

نمک از دیرباز به عنوان عنصری ارزشمند معرفی شده است.امروزه این ماده ارزشمند بسیار ارزان و به سهولت در اختیار مردم می باشد.اهمیت نمک درسبد غذایی تغییر نکرده است، اما از آنجا که نمک ارزان است بسیاری از افراد بدون توجه به میزان مصرفی لازم خود از این ماده معدنی استفاده می کنند.همچنین در مواردی این کم توجهی در میزان مصرف نمک در خوراک دام و طیور مشاهده شده است و تاثیرات سوئی در پی داشته است.

یک قانون طلایی در رابطه با استفاده از نمک وجود دارد : که بااضافه کردن 0.5 درصد نمک در فرمول خوراک دام و طیوریکی ازخدمات شایان به صنعت دام و طیور می باشد. این قاعده دهها سال ‌است که درصنعت خوراک دام و طیور نتیجه بخش بوده است.گرچه این قاعده هنوز امکان پذیر است اما دانش امروز توضیحات شفاف تری در این زمینه ارائه و استثناهایی را در نظر گرفته است.

فروش عمده نمک دریایی با قیمت مناسب

سدیم و کلر مورد نیاز دام و طیور با استفاده از نمک

نمک، نیاز حیوان به سدیم (Na) و کلر (Cl) را تامین می‌کند. به گفته شورای ملی پژوهش ایالات متحده آمریکا نیاز بیشتر گونه‌های طیور به سدیم و کلر تقریبا از ۰.۱۰ تا ۰.۲۵ درصد برای بیشتر حیوانات این میزان متغیر است. اگر فرض کنیم نمک دارای ۵/۳۹ درصد سدیم و ۵/۶۰ درصد کلر است، پس اضافه کردن ۵/۰ درصد نمک به خوراک حدودا ۲۰/۰ درصد سدیم و ۳۰/۰ درصد کلر را تامین می‌کند. بدیهی است که وقتی ۵/۰ درصد نمک درخوراک استفاده شود طبیعتا سدیم به اندازه کافی تامین می‌گردد. میزان اضافی کلر نیز از طریق ادرار دفع می‌شود.

کارکرد سدیم و کلر در بدن دام و طیور

 سدیم و کلر الکترولیت های اصلی هستند که در حفظ گرادیان الکتروشیمیایی غشای سلولی (که به عنوان پتانسیل غشایی) کمک می کنند. عنصر سدیم و کلردرهضم و جذب و انتقال موادمغذی از روده به خون مشارکت دارند.

سدیم و کلر در حفظ حجم و فشار خون موثر هستند. بنابراین ضرورت دوعنصر سدیم و کلر در نمک برای موجودات زنده امری حیاتی می باشد.

عوارض کمبود سدیم و کلر در بدن دام و طیور

کمبود شدید سدیم و کلر موجب تورم مغزی، تشنج، کما، آسیب مغزی و نهایتا مرگ می‌شود. کمبود خفیف سدیم و کلر موجب کاهش تولید وبهره وری در تمامی طبقات حیوانی از جمله دام و طیور می‌شود.

امروزه، کمبود سدیم و کلر فقط زمانی اتفاق می‌افتد که در زمان فرمول خوراک یا مخلوط کردن خوراک خطایی رخ دهد. اگرچه این خطاها ممکن است صورت پذیرد⹁اما چون نشانه‌های خاصی ندارد تا زمانی که خسارات وارد نشده باشدامکان تشخیص وجود ندارد. در اغلب موارد کافی نبون میزان نمک به کاهش بهره‌وری  منجرمی‌شود.

 نمک زیاد و مسمومیت در دام و طیور

دام و طیور می‌توانند میزان زیاد نمک در خوراک خود را تحمل کنند. مطالعات نشان داده است که خوک‌های در حال رشد می‌توانند خوراکی با ۸ درصد نمک را مصرف کنند (این میزان ۴۰ برابر مقدار نمک مورد نیاز آنها است)  اما درمقابل  باید میزان زیادی آب شیرین مصرف کنند تا این شوری جبران گردد و تاثیر سوئی در رشدشان نداشته باشد. در غیر این صورت با منابع آب محدود یا شور، خوک‌ها حتی تحمل یک درصد نمک در خوراک خودرا ندارند. طیور در مقابل نمک انعطاف پذیر نیستند وتحمل کمی دارند و میزان زیاد مصرف نمک بر روی کیفیت  تخم مرغ آن ها تاثیر گذار است.

ترجمه شده توسط گروه مترجم آرمیانا

تالیف  شده توسط دکتر یوآنیس ماورومیکالیس، مشاور صنعت تغذیه دام است.

استفاده از نمک در درمان عفونت واژن

فواید سنگ نمگ درگاوداری

همانطور که فواید سنگ نمک برای مصرف انسان مشهود است، ما سنگ نمک رابرای تغذیه حیوانات نیزتوصیه می کنیم. مشخص شده است که حیوانات اشتهای طبیعی به نمک دارند و این باعث می شود که آنها به درستی رشد کنند و از سوء تغذیه رنج نبرند و سیستم ایمنی و تولید مثل آنها به درستی کار کنند.به طور خاص، نمک اشتهای حیوانات را تحریک و افزایش می دهد و در عین حال میزان آبی که آنها می نوشند و ماده خشک مصرفی آنها را تنظیم می کند. مکمل های نمک بسیار مهم هستند زیرا علوفه به طور طبیعی سدیم کمی دارد.

فواید سنگ نمک

 زمانی که سنگ نمک به آنها داده شود، بهتر می توانند خوراک را هضم کنند و از ارزش غذایی آن نهایت استفاده را ببرند. در گاوهای شیری، نمک در واقع به تعادل جیره سدیم و پتاسیم در رژیم غذایی آنها کمک می کند.دادن سنگ نمک به گاو نیز فواید زیادی برای سلامتی دارد.

نمک گاوداری

نمک یک ماده معدنی ضروری برای دام است و نیاز به مصرف منظم آن دارد. برای عملکردهای ضروری بدن از جمله عملکرد عضلانی و عصبی، تعادل آب، رشد مناسب و عملکرد سیستم های گردش خون و اسکلتی حیاتی است.

استفاده از نمک در حیوانات با تنظیم مصرف آب و ماده خشک سهم بسزایی در رشد و نمو و تولید شیر دارد. علاوه بر این نمک خوراک دام به صورت دانه ای و با مخلوط شدن با خوراک دام نیز استفاده می شود. برای تغذیه حیوانات نمک با مواد معدنی و ویتامین ها برای همه انواع حیوانات مزرعه ضروری است.

اشکال مختلف نمک مورد استفاده دام

طیف وسیعی از نمک تغذیه حیوانات ما نمک ریز، نمک اضافی ریز، نمک درشت متوسط ​​و نمک درشت و لیس نمک است. – نمک کشاورزی برای کاربردهای کشاورزی خاص نمک برای برخی از گیاهان با مواد معدنی خوب ضروری است . بلوک‌های نمک لیس حیوانات، مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز روزانه حیوانات مانند گوساله، گاو، گوسفند، بره، بز، اسب و غیره را تامین می‌کند.

اهمیت سنگ نمک گاوداری

حیوانات برای دریافت مواد معدنی اضافی خود در غذای روزانه  به ویتامین ها و مواد معدنی که در نمک خوراک دام وجود دارد، نیاز دارند. سدیم به مقدار قابل توجهی در بدن ذخیره نمی شود، به این معنی که بهتر است آن را کم و زیاد مصرف کنید. رایج ترین شکل مکمل برای سدیم کلرید سدیم است که بیشتر به نام نمک شناخته می شود. کلرید سدیم حاوی 40 درصد سدیم است. نمک را می توان به عنوان کود برای علوفه استفاده کرد، در مراتع گردگیری کرد یا در آب گنجانید، اگرچه این روش ها اغلب می توانند هدر رفتن زیادی داشته باشند (به ویژه گرد و غبار)، زمان بر و غیر قابل اعتماد باشند.

نمک برای گاوهای شیرده

نمک را می توان به عنوان یک حامل برای سایر مواد مغذی ضروری استفاده کرد و باید در یک رژیم غذایی متعادل گنجانده شود. نمک از جمله مواردی است که آنها باید روزانه مصرف کنند و نمک فقط به طور خاص به گاو کمک نمی کند، همانطور که قبلاً اشاره کردم به تولید شیر کمک می کند. سدیم موجود در نمک به جذب کلسیم کمک می کند.گاوهای شیری بسته به سن و مرحله شیردهی و شرایط آب و هوایی نیاز به مواد معدنی متفاوتی دارند. به همین دلیل است که محصولات نمک ، مانند لیس نمک گاوی مقاوم در برابر آب و هوا، وجود دارد تا نیازهای مختلف گله شما را برآورده کند.

لیس نمک

لیس نمک مکان هایی روی زمین است که نمک به طور طبیعی ظاهر می شود یا توسط انسان ها رسوب کرده است و پرندگان و حیوانات برای چشیدن طعم آن تجمع می کنند. بخش‌هایی از سیستم بزرگراه‌های امروزی در اصل مسیرهای حیوانات و بعداً مسیرهای بومیان آمریکا بود که به نمک دسترسی داشتند .

چرا گاوها برای لیسیدن به بلوک نمک نیاز دارند؟

  حیواناتی مانند گوزن، گوسفند، بز، گاو و فیل به طور منظم از منابع نمک موجود در طبیعت بازدید می کنند تا مواد معدنی مورد نیاز خود مانند کلسیم، فسفر، آهن، روی و سدیم را دریافت کنند.

 مزایای بلوک های نمک در گاوداری

برای هزاران سال، کشاورزان رژیم غذایی حیوانات را با اشکال مختلف نمک، مانند بلوک هایی که برای لیسیدن آنها یا مخلوط کردن با غذای معمولی آنها در نظر گرفته شده است، تکمیل کرده اند. بلوک های نمک در صورت نیاز لیسیده می شوند یا توسط حیوانات از طریق علف یا خوراک خورده می شوند. در سالهای اخیر نیاز به تامین سنگ نمک برای حیوانات و همچنین سایر مواد معدنی مورد نیاز برای تکمیل تغذیه آنها افزایش یافته است. بسته به گونه های جانوران و نیازهای خاص آنها، سنگ نمک با مواد معدنی خاص تقویت می شود تا کارایی بیشتری در بهره وری مزرعه حاصل شود و عملکرد بهتری از مزارع حاصل شود. برخی از بلوک های سنگ نمک مخلوط با کبالت، آهن، مس، روی، منگنز و سایر عناصری که بسته به دامی که باید تغذیه شوند، تهیه شده است. این بلوک های نمک در برابر شرایط محیطی مقاوم هستند و در عین حال خواص خود را بدون تغییر حفظ می کنند.ارائه نمک به حیوانات در بلوک‌ها یا سنگ نمک با دسترسی آزاد در فرورفتگی‌ها می‌تواند بسیار خوب عمل کند و به حیوانات اجازه می‌دهد میزان سدیم مورد نیاز خود را تنظیم کنند

فروش عمده نمک دریایی

معایب بلوک نمک

یکی از اشکالات بلوک‌های نمک این است که حیوانات ممکن است به دلیل محدودیت‌های زمانی نتوانند به اندازه کافی برای برآورده کردن نیازها مصرف کنند. نمک را می توان در خوراک مرکب و مخلوط گنجاند، که راه خوبی برای اطمینان از دریافت سدیم کافی هر حیوان در روز است. نمک می تواند با افزایش خوش طعمی به افزایش مصرف خوراک دام کمک کند. جیره نشخوارکنندگان که حاوی علوفه کم سدیم هستند (مانند سیلوی ذرت) باید با سطوح بالاتر سدیم مکمل هر روز متعادل شوند و چندین راه مکمل ممکن است بهترین باشند. در حالی که نمک می‌تواند به افزایش خوش‌طعم غذا کمک کند، مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود.

لیس های نمک هیمالیا

لیس های نمک هیمالیا از نمک خالص هیمالیا ساخته شده اند که این خالص ترین شکل نمک موجود است. حاوی 84 ماده معدنی ضروری برای زندگی سالم از جمله منیزیم، آهن و پتاسیم است. هنگامی که حیوانات نمک و مواد معدنی را مصرف می کنند، اثرات مثبت زیر را به همراه خواهد داشت.

مزایای لیس نمک هیمالیا

 1. به حفظ استخوان های قوی و قدرت عضلانی کمک می کند،
 2. باعث تسکین استخوان های خسته و درد می شود و سلامت خون و قلب را بهبود می بخشد.
 3. رنگ صورتی نشان دهنده میزان بالای مواد معدنی است.
 4. نمک همچنین حیوانات را به نوشیدن تشویق می کند که می تواند به جلوگیری از مشکلات گوارشی کمک کند.
 5. لیس نمک برای همه حیات وحش ایمن است: اسب، گاو، گوسفند، بز، گوزن، گاو، لاما، کاریبو، گوزن و غیره. همراه با طناب برای آویز کردن –
 6. بدون نیاز به نگهدارنده فلزی. مقاوم در برابر آب و هوا، تایید شده برای گاز گرفتن،
عملکرد سدیم و کلرید در نمک گاوداری

سدیم و کلرید نباید کم باشد. سدیم برای عملکرد سیستم عصبی مرکزی مهم است، در حالی که کلرید تعادل بین اسیدها و بازها را در معده تنظیم می کند. این دو ماده مغذی ضروری با هم تعادل مایعات را در سطح مناسب نگه می دارند.

 اثرات کمبود نمک در خوراک دام

کمبود نمک می تواند نتایج بدی برای سلامت حیوانات شما داشته باشد.کمبود نمک در خوراک دام شما به راحتی برطرف می شود. با استفاده از نمک خوراک دام به عنوان مکمل غذایی، می توانید مطمئن شوید که حیوانات مواد معدنی لازم را دریافت می کنند. کمبود نمک می تواند از طریق خوراکی که سدیم بسیار کمی دارد، استفاده از کودهای یک طرفه در محصولات کشاورزی یا علف یا یونجه با کیفیت پایین رخ دهد.

علائم کمبود نمک در دام

طیف وسیعی از علائم کمبود نمک وجود دارد که به درجات مختلف قابل مشاهده است:

 •  از دست دادن اشتها و کاهش مصرف (تا 25٪ کمتر)
 • پیکا (هوس چشایی: حیوانات هر چیزی را که پیدا کنند می لیسند).مصرف خاک، سنگ، کود و چوب
 • رشد کندتر
 • کاهش تولید شیر
 • حیوانات خسته مستعد بیماری
 • مشکلات ناباروری (احتباس جفت، زایمان زودرس، عقیمی)
 • گرفتگی عضلات
 • پوشش خشن

راه حل: نمک خوراک دام نمک دریا در یک جیره متعادل ضروری است. می توان آن را به عنوان لیس نمک تهیه کرد یا به خوراک اضافه کرد، اما همچنین می تواند به عنوان نگهدارنده (ارزان) در سیلوی علف و ذرت استفاده شود.

چرا گاوها درعلوفه خود به نمک نیاز دارند؟

گاوها برای جلوگیری از تتانی علف به نمک نیاز دارند. نمک به خنثی کردن نیترات ها که باعث کزاز علف می شود کمک می کند. درگاوهای بالغی که علوفه سرسبز را پس از تغییرات آب و هوایی، مانند یخ زدن مراتع اوایل بهار یا رشد ناگهانی پس از بارندگی به دنبال خشکسالی، چرا می کنند، تأثیر می گذارد. این مشکل با کمبود منیزیم، کمبود کلسیم و پتاسیم اضافی در خون حیوانات مبتلا همراه است.

قیمت خرید نمک جاده

خرید فله ای نمک گاوداری

نمک های گاوداری نمک های باز هستند . ما به عنوان یک تامین کننده اصلی نمک دام باید پشتوانه  قوی تامین این محصولات را داشته باشیم . همچنین استاندارد سم زدایی محصولات در برخی مراکز رعایت نمیشود . اما از آنجایی که ارمیانا نمک گاوداری را از نمک های دریایی تامین میکند با محصولاتی  کاملا ارگانیک در خدمت شماست . نکته ای که نیاز به بازگو کردن میباشد تاثیر جمع فاکتور شما در حجم سفارش است . بدون شک از آنجایی که نمک های فلزی کیلویی به فروش میروند در خرید بالا کلی تخفیف خواهید گرفت . فروش جزیی برای  امور کشاورزان و مصارف کم دامداری با یک همکاری پروژه محور و دائم تفاوت زیادی دارد . اگر شما صاحب یک گاوداری یا دامداری بزرگ هستید میتوانید جهت استعلام قیمت و درصد تخفیف که  برایتان در نظر گرفته میشود تماس بگیرید و با شماره تماس زیر  میزان خرید مد نظرتان را در میان بگذارید . بدون شک با توجه به پشتوانه بالای که در  فروش نمک گاوداری داریم مشتریان ثابت تخفیف های بالایی از ما خواهند داشت

09128781836

نمک گاوداری را قالبی خرید کنیم یا شکسته ؟

برخی عزیزان از ما میپرسند که اخیرا فروشگاه های سنگ نمک نمک های قالبی با برشی منظم توزیع میکنند خرید این محصول پیشنهاد میشود یا خیر . البته که این روزها برخی افراد سودجو برای فروش بهتر و سود بیشتر دست به ترکیب مواد نامرغوب میزنند اما مواد تشکیل دهنده سنگ نمک  دام و گاوداری ها که  بیش از یک قرن است توزیع میشود ، مواد گران قیمتی نیست و در بازار به وفور دیده میشود . از آن جهت مشکل خاصی از نظر نامرغوب بودن نمک های دام موجود در بازار دیده نمیشود . منتهای مراتب بهتر است همچنان خرید خود را با مشاوره از کارشناسان جهاد کشاورزی و  متخصصی فعال در این زمینه در میان بگذارید

ارمیانا فروشگاه اصلی نمک دام است یا یک فروشنده واسط ؟

نمک گاوداری که به اصطلاح سنگ نمک شناخته میشود نمک های فله ای هستند که در هر مراکز محصولات کشاورزی یافت میشود . اما شاید شما صاحب یک گاوداری ، دامداری و یا ازین قبیل مراکز هستید که با توجه به  آمار بالای  خرید نمک گاوداری  که ماهیانه دارید شیفته همکاری مستقیم  با یک مرکز اصلی یا فروشگاه نمک گاوداری باشید . ارمیانا اینجاست تا این همکاری مستقیم و بدون واسطه را برقرار کند . شما اکنون که تامین کننده اصلی سنگ نمک دام و طیوری و گاوداری در ارتباطید . پس تماس بگیرید تا از قیمت دست اول برخوردار گردید . ما یک فروشگاه مرکزی هستیم  و محصولات را از استخراج تا آسیب و شستشو و ارسال به مشتری تحت نظارت کامل خود دنبال میکنیم .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.